Marynarze, na pokład! Gaijin Entertainment ogłasza bitwy morskie w War Thunder! – Galaktus

Marynarze, na pokład! Gaijin Entertainment ogłasza bitwy morskie w War Thunder!

aa

Marynarze, na pokład!
Gaijin Entertainment ogłasza bitwy morskie w War Thunder!

Zamknięte beta testy dodatku „Wilki Morskie” pojawią się jeszcze w tym roku

Gaijin Entertainment ogłosiło, że jeszcze w tym roku weźmiemy udział w zamkniętych beta testach bitew morskich w grze War Thunder, wielokrotnie nagradzanej grze MMO osadzonej w klimatach II Wojny Światowej. Dodatek “Wielki Morskie” to długo oczekiwany, najprawdopodobniej ostatni tryb walki we flagowym tytule rosyjskiego studia. Po raz pierwszy możliwości techniczne wstępnej wersji wodnych pojedynków zostaną zaprezentowane na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii.

Nasze testy wewnętrzne wykazały, że walki wielkimi pancernikami są zbyt długie i powolne lub wymagają znacznych zmian w projektach statków, co czyniło je mało realistycznymi. Z tego powodu wychodzimy do fanów naszego tytułu z jednostkami szybkiego ataku, które rzadko są wykorzystywane w grach. Małe statki idealnie nadają się do schematu rozgrywki w War Thunder. Ci szybcy, zwinni i niebezpieczni “Wilki Morskie” są godnym wsparciem dla naszych samolotów i czołgów – dodaje Yudintsev.

Uczestnicy nadchodzących beta testów bitew morskich w War Thunder zostaną nazwani „Wilkami Morskimi”. „Wilki” wcielą się w rolę kapitanów torpedowców, kutrów rakietowych i artyleryjskich, ścigaczy okrętów podwodnych i łodzi straży przybrzeżnej. Wszystkie te statki nazywane były „małymi” kontyngentami marynarki i służyły na każdym teatrze działań wojennych w czasie II Wojny Światowej. Pojawienie się trzeciego dodatku w War Thunder zapewni fanom gry możliwość walki na lądzie, morzu i w powietrzu.

Wysoki poziom realizmu jest jedną z kluczowych zalet War Thunder. Wszystkie pojazdy zostały odwzorowane na podstawie rzeczywistych odpowiedników. Klasyczne bitwy statków w czasie wojny były sprawdzianem cierpliwości i planowania. Starcia trwały od paru godzin do nawet kilku dni. W War Thunder, gdzie na jednej mapie walczą wszystkie rodzaje pojazdów, a gracze kontrolują zarówno samoloty, czołgi, jak i statki, nie jest możliwa zmiana wielkości jednostki pływającej lub sztuczne przyspieszenie zegara odliczającego czas pojedynku. Całość rozgrywki musi być spójna i logicznie ze sobą połączona – mówi Kirill Yudintsev, Dyrektor Kreatywny Gaijin Entertaiment.

Wszystkie narody w War Thunder zostaną wyposażone w siły morskie. Pierwsze oficjalne próby odbędą się na głównym serwerze gry jeszcze w tym roku. Pierwszych graczy, którzy otrzymają dostęp do dodatku jako, wyłonią deweloperzy. Dodatkowo, do bety przystąpią także fani War Thunder, którzy zakupią jeden z dwóch pakietów startowych zawierających – oprócz dostępu do testów – unikalny statek.

Pierwszy pakiet startowy zawiera radziecki Projekt 1124. Wieżyczka z działem z czołgu T-34 i dwa karabiny maszynowe 12.7 mm pozwolą kanonierce efektywnie eliminować wrogie łodzie i samoloty na niskim pułapie. Głównym atutem okrętu stworzonego w ZSRR jest wyrzutnia rakiet niekierowanych M-13-M1, czyli legendarna Katiusza.

Drugi pakiet startowy odblokowuje w grze amerykański PT-109, czyli typ torpedowca, na którym kiedyś służył i wykazał się aktem wojennego bohaterstwa jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych, John F. Kennedy. Podczas jednej z operacji łódź Kennedy’ego została staranowana przez japoński niszczyciel – Amagiri. Pomimo poważnych uszkodzeń kadłuba, porucznik Kennedy, dzięki zdecydowanym i trafnym decyzjom, uratował życie dziesięciu członkom załogi zniszczonego torpedowca. W War Thunder PT-109 jest szybkim i zwrotnym statkiem wyspecjalizowanym do niszczenia jednostek nawodnych. Jego cztery torpedy, z których każda waży prawie 1200 kg, są niezwykle skutecznym narzędziem do całkowitej anihilacji statków wroga.

Pierwsze bitwy już w sierpniu

Uczestnicy tegorocznych targów Gamescom będą mieli okazję jako pierwsi wziąć udział w bitwach morskich w War Thunder. W hali nr 6 Gaijin Enter zaprosi gości do wspólnych rozgrywek i wcielenia się w rolę kapitanów łodzi bojowych. Na tych, którzy nie mogą odwiedzić Kolonii, czeka specjalna transmisja na żywo z pokazów organizowanych w Niemczech. Codziennie będzie aktualizowany blog deweloperski, na którym twórcy gry przedstawią zalety nowego systemu i możliwości statków należących do poszczególnych narodów. W trakcie wydarzenia przewidziane są nagrody w postaci kodów do zamkniętych beta testów, które zostaną rozlosowane wśród widzów relacji online prowadzonej na oficjalnym kanale War Thunder na Twitch.tv – https://www.twitch.tv/warthunder.

Pakiety startowe można zakupić w oficjalnym sklepie Gaijin Entertainment:
https://store.gaijin.net/catalog.php?search=special_offer_wt&tag=1

Blog deweloperski:
http://devblog.warthunder.com

Galaktus

Białystok

ul. Hetmańska 38
15-727 Białystok

Warszawa

ul. Kasprowicza 72A/6
01-949 Warszawa