76 gier zgłoszonych przez twórców z 17 krajów! Znamy finalistów konkursu FreeGalaktus 2016 – Galaktus

76 gier zgłoszonych przez twórców z 17 krajów! Znamy finalistów konkursu FreeGalaktus 2016

freeGalaktus

76 gier zgłoszonych przez twórców z 17 krajów!
Znamy finalistów konkursu FreeGalaktus 2016

Białystok, Polska3 listopada 2016 rokuGalaktus PR, agencja obsługująca klientów z branży technologicznej oraz gier wideo, informuje, że zakończono etap przyjmowania zgłoszeń uczestników do konkursu FreeGalaktus 2016. Inicjatywa, mająca na celu wyłonienie najciekawszego projektu, stworzonego przez twórców gier niezależnych, weszła w decydującą fazę. W dniach 19-20 listopada, w trakcie trwającego wówczas East Games United w Białymstoku, poznamy zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach – People’s Choice i Jury.

W tegorocznej edycji udział biorą uczestnicy z 17 państw. Łącznie zgłoszono 76 projektów na 4 platformy docelowe: PC, Android, iOS oraz systemy VR. Aby oddać głos w ramach kategorii People’s Choice, wystarczy odwiedzić stronę konkursu www.FreeGalaktus.pl, wejść w zakładkę z głosowaniem, zaznaczyć odpowiednie pole obok logotypu faworyta, wpisać adres e-mail oraz kliknąć w przycisk głosuj. Organizatorzy akcji zachęcają, by deweloperzy, którzy zgłosili swoje projekty mobilizowali fanów do głosowania, które potrwa do 13 listopada.

Oprócz korzyści związanych ze zwiększeniem punktacji w klasyfikacji ogólnej, zachęcanie społeczności do głosowania w konkursie ma pozytywny wpływ na rozwój całej branży indie. Mobilizacja fanów pozwala im zaangażować się w budowę i stanie się poniekąd częścią projektu – twierdzi Mateusz Szukajt, właściciel Galaktus PR i główny pomysłodawca konkursu. – Dodatkowo, nasz konkurs to świetna okazja, aby skupić wiele pomysłów w jednym miejscu i pokazać, jak prężnie rozwijającym się segmentem rynku gier wideo są gry tworzone przez niezależne studia – dodaje Szukajt.

Stawka w konkursie jest wysoka. Wszystkie zgłoszone projekty, oprócz nagród rzeczowych, walczą m.in. o: kampanię PR w Polsce i Europie, zagwarantowane stanowiska na targach Casual Connect 2017, East Games United 2016, Pixel Heaven 2017 i Reboot Develop 2017 oraz wystąpienie na Digital Dragons 2017, gdzie zwycięzca zaprezentuje grę szerszej publiczności.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do konkursu:

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu www.FreeGalaktus.pl.

 

O GALAKTUS PR:

Agencja Galaktus PR specjalizuje się w usługach marketingowych oraz PR dla klientów z branży hi-tech, startupów oraz rozrywki elektronicznej. Wieloletnie doświadczenie w organizacji eventów, kampanii komunikacyjnych oraz kompleksowej obsługi marek na rynku polskim pozwala skutecznie promować, reklamować oraz zwiększać sprzedaż produktów klienta. Obecnymi klientami Agencji jest m.in. SteelSeries, ROCCAT, Trust, Corsair, Gameforge czy Gaijin Entertainment. www.galaktus.pl

Galaktus

Białystok

ul. Hetmańska 38
15-727 Białystok

Warszawa

ul. Kasprowicza 72A/6
01-949 Warszawa