ROCCAT Studios zabierze graczy w podróż… na Księżyc! – Galaktus

ROCCAT Studios zabierze graczy w podróż… na Księżyc!

Pierwszy na świecie symulator kosmicznej windy w technologii Virtual Reality

Hamburg, Niemcy  8 sierpnia 2017 roku – ROCCAT, niemiecki producent peryferii komputerowych i twórca gier, sięga do gwiazd wraz z nową propozycją studia ROCCAT Studios – ELEVATOR… TO THE MOON! Jest to drugi tytuł zaprezentowany przez deweloperów ROCCAT i jednocześnie pierwsza gra, która będzie wykorzystywała technologię wirtualnej rzeczywistości.

ELEVATOR…TO THE MOON! to przygodowa gra logiczna, która pozwoli w pełni zanurzyć się w świat VR. Fabuła rozgrywki przenosi gracza do tajnego, podziemnego ośrodka badawczego. Zadaniem głównego bohatera gry jest pomoc przy budowie windy na Księżyc, projekcie  szalonego i rozkrzyczanego Prezydenta Świata – Douga Slater-Roccmeiera. Gracz może postępować zgodnie z rozkazami szefa wykrzykiwanymi przez interkom i naprawiać windę lub całkowicie go zignorować oraz samemu dokonywać eksploracji świata gry. Dostępny czas można poświęć na niszczenie wyposażenia stacji, hakowanie cyfrowego mózgu tajemniczej, sztucznej inteligencji lub np. na jedzenie kosmicznych ciasteczek. ELEVATOR… TO THE MOON! zaoferuje graczom wiele sposobów ukończenia gry oraz kilka alternatywnych i zaskakujących zakończeń. Dodatkowo, specjalny system osiągnięć ma zachęcać użytkowników do wielokrotnego przejścia tytułu oraz tworzenia tzw. speed runów.

Nowy tytuł ROCCAT Studios powstał dzięki wewnętrznemu wsparciu założyciela i CEO ROCCAT René Korte oraz pomocy firmy Oculus VR. Niemieccy deweloperzy wykorzystali świat wirtualnej rzeczywistości, oferowanej przez kalifornijskiego giganta branży technologicznej i zrobili produkt oparty o ideę „zbuduj lub zniszcz”.

– Stworzyliśmy model demonstracyjny ELEVATOR…TO THE MOON! i przedstawiliśmy go zespołowi Oculus VR. Ci uznali, że to świetny pomysł i zapewnili nam wsparcie, którego potrzebowaliśmy do ukończenia pełnej wersji gry – komentuje Marc Barnes, jeden z pracowników ROCCAT Studios i pomysłodawca gry. – Razem z Hannah, naszym grafikiem 3D i Carstenem, deweloperem, stworzyliśmy dziwaczną i jednocześnie unikatową grę w technologii wirtualnej rzeczywistości. Oculus udzielił nam ogromnego wsparcia i dał dużą swobodę tworzenia. Dzięki temu mogliśmy wykazać się kreatywnością oraz dostarczyć oryginalny i ciekawy produkt – dodaje Marc.

Oficjalny pokaz ELEVATOR…TO THE MOON! odbędzie się podczas tegorocznych targów Gamescom w Kolonii. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w październiku 2017 roku. Podczas premiery tytuł będzie dostępny dla posiadaczy dwóch urządzeń wykorzystujących technologię VR: Samsung Gear VR oraz Oculus VR.

 

Przydatne odnośniki:

ELEVATOR…TO THE MOON! oficjalny zwiastun

ELEVATOR…TO THE MOON! galeria zdjęć do pobrania

ELEVATOR…TO THE MOON! oficjalna strona internetowa

ROCCAT strona główna

ROCCAT na Facebook

ROCCAT na Instagram

O ROCCAT:

Założona w 2007 roku w Hamburgu, w Niemczech, firma ROCCAT produkuje innowacyjne, wysokiej jakości peryferia dla wymagających graczy. Produkty, tworzone zawsze przy bliskiej współpracy ze społecznością graczy, oferują doskonałą precyzję, łatwość obsługi, jakość wykonania oraz nowoczesny design. ROCCAT zadebiutował na rynku z myszą dla graczy Kone – zaawansowanym modelem, który do tej pory jest uznawany za jeden z najlepszych produktów dla graczy na świecie. Od tego czasu niemiecki producent udostępnił swoim fanom pełną paletę profesjonalnych peryferii komputerowych. Długa lista międzynarodowych nagród potwierdza jakość marki ROCCAT. Oficjalna strona internetowa: http://www.roccat.org/

 

Kontakt dla mediów w Polsce:

Michał Rozpendowski

Starszy Specjalista ds. PR, Agencja Galaktus PR

tel.: + 48 662 145 840

mail: m.rozpendowski@galaktus.pl

www.facebook.pl/GalaktusPR | www.galaktus.pl

Galaktus

Białystok

ul. Hetmańska 38
15-727 Białystok

Warszawa

ul. Kasprowicza 72A/6
01-949 Warszawa